Na de film begon het gesprek: jongeren zien Sugar in De Banier
25 september 2026
Een jonge vrouw raakt steeds verder vast in een relatie die niet goed voor haar is. Daarover gaat Sugar, de film die sinds 17 september in de bioscoop draait. Zes dagen later was hij te zien in Huis van de Wijk De Banier, voor jongeren uit de wijk en met hoofdrolspeelster Delany in de zaal. SOL haalde de film naar De Banier samen met FunX en de gemeente Rotterdam.
In gesprek met de hoofdrolspeelster
Sugar vertelt het verhaal van een jonge vrouw die gevangen zit in een toxische relatie en maakt thema’s als huiselijk geweld, grenzen en voor jezelf kiezen bespreekbaar. Na afloop gingen jongeren met hoofdrolspeelster Delany in gesprek over de film en de thema’s die daarin centraal staan. Zo werd de filmavond meer dan alleen een vertoning.
Een onderwerp dat dichtbij komt
Over huiselijk geweld en over grenzen in een relatie begin je niet zomaar, zeker niet als je jong bent. Een film maakt dat makkelijker. Je praat eerst over het personage en daarna over wat je zelf kent. In het Huis van de Wijk gebeurt dat op een plek die jongeren kennen, tussen leeftijdsgenoten uit hun eigen buurt.
Herken je iets uit dit verhaal?
Je hoeft er niet alleen mee te blijven zitten. Loop binnen bij Jongerenhub De Banier, onze collega’s denken met je mee. Je kunt ook gratis en dag en nacht bellen met Veilig Thuis: 0800-2000.
