De Banier is terug: vier de heropening mee op 14 oktober

Huis van de Wijk De Banier in de Agniesebuurt is weer open, opgeknapt en klaar voor nieuwe plannen. Dat vieren we op woensdag 14 oktober met de hele wijk. Tussen 12.00 en 17.00 uur is iedereen welkom voor een wijklunch, workshops, een informatiemarkt, muziek en een borrel.

De wijk wist De Banier meteen weer te vinden

Na de brand tijdens de jaarwisseling moest De Banier dicht. Sinds het voorjaar kunnen bewoners er weer terecht, en dat deden ze meteen. “Wat mij vooral opviel, is hoe goed bewoners De Banier na de opening in mei weer wisten te vinden”, vertelt Jelle van der Molen, Projectleider bij SOL.

Samen met collega’s en betrokken bewoners kwam er snel weer een programma: naai- en taallessen, dans, koken en bewegen voor ouderen. Wie alleen zin heeft in koffie en een praatje, loopt gewoon binnen.

De wijk wist De Banier meteen weer te vinden

Huis van de Wijk De Banier in de Agniesebuurt is weer open, opgeknapt en klaar voor nieuwe plannen. Dat vieren we op woensdag 14 oktober met de hele wijk. Tussen 12.00 en 17.00 uur is iedereen welkom voor een wijklunch, workshops, een informatiemarkt, muziek en een borrel.

Wat er is veranderd

Het hele pand is opgeruimd en schoongemaakt. Meer dan vijftien containers met puin en afval gingen de deur uit. De grootste verandering zie je in de theaterzaal: dat is nu een lichte, open ruimte met nieuw meubilair, waar al verschillende publieksavonden [linken naar bericht over Sugar] zijn geweest.

Later volgt nog een grotere renovatie. Daarom is er nu gedaan wat nodig was. “Het belangrijkste was dat we zo snel mogelijk weer open konden voor de bewoners van de Agniesebuurt”, zegt Jelle.

Heb je een idee voor de buurt?

De heropening is ook een uitnodiging om mee te denken over wat er in De Banier gebeurt. Jelle: “Als je een leuk idee hebt voor je buurt en je wilt dit in Huis van de Wijk De Banier gaan doen, zijn alle relevante partijen aanwezig die je kunnen helpen om jouw idee werkelijkheid te laten worden.”

Kom langs

Woensdag 14 oktober, 12.00 tot 17.00 uur, Huis van de Wijk De Banier, Banierstraat 1. Meer over De Banier en wat er te doen is, lees je op www.solnetwerk.nl/banier.